Ako začínate svoj deň vy? (Doba chemická)

Autor: Peter Kover | 28.2.2015 o 15:55 | (upravené 18.3.2015 o 10:17) Karma článku: 3,16 | Prečítané:  729x

Ráno vstanete, idete do kúpeľne umyjete si zuby chemickou zubnou pastou z reklamy (1) (mysliac si, že vám pomáha na krvácajúce ďasná). Vypláchnete si ústa ústnou vodou (2) (chemická farebná vodička s troškou alkoholu)  Dáte si sprchu v chlórovej vode (3) (vedeli ste telo nedýcha len pľúcami ale aj pokožkou?) Viete, že chlór je jedovatý plyn? Vedeli ste, že v skoro každej pitnej vode, do ktorej sa pridáva chlór sa zároveň nachádzajú dezinfekčné vedľajšie produtky (DBPs), ktoré sú ešte 100 toxickejšie ako samotný chlór? (Chlór sa okrem dezinfekcie či už pitnej vody alebo bazénov, používa aj na výrobu bielacej lepenky alebo ako chemikália pri výrobe plastov a pesticídov). Použijete šampón (4) a sprchový gél (5) (Pozerali ste si niekedy ich zloženie? Obsahuje také lahôdky ako lauryl sulfát sodný?)  Všetko, čo dávate na pokožku by ste mali byť schopní vypiť. Vypili by ste trochu sprchového gélu? Dáte si na tvár a ruky kozmetiku (6) (pozerali ste sa niekedy na jej zloženie, čo si to vlastne dávate na tvár? Zjedli by ste za lyžičku?:-). Dáte si deodorant z reklamy, ktorý určite skvele voní (7). Idete smerom k chladničke. Vyberiete rožky (8) (vedeli ste, že sa vyrábajú z kysnutého tukového cesta, ktoré sa najčastejšie skladá z pšeničnej múky, soli, droždia, sladového výťažku alebo cukru, vody alebo mlieka a margarínu? Margarín/Rama a pod je mňam:) Skúste margarín dať ochutnať zvieratám, či si dajú. Skúste ho položiť pred dom, či sa ho vôbec niekto zo živočíšnej ríše dotkne). Natriete si na ne nejakú skvelú paštétu (8) (alebo čokoľvek chemicky spracované v továrni). Zapijete to kofolou alebo aj 100% džúsom (9) alebo inou „sladenou limonádou“.  Vedeli ste ako sa vyrába 100% džús? Vedeli ste , že pomaranče sa odšťavia a potom sa džús nechá úplne vysušiť. Vnikne koncentrát/sušina v ktorej už vlastne nič dobré, čo bolo v tom pomaranči, nie je? Firmy nedokážu odšťaviť pomaranč, dať ho do fľaše a predať vám ho. Vedeli by ste si potom predstaviť tie prepravné náklady? Zoberte si niečo dobré na cestu (do práce), najlepšie niečo „sladké“ (10) keď to na vás príde v práci poobede. Najlepšie Bebe dobré ráno http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/naozaj-vydrzia-bebe-na-cele-dopoludnie.html

Všimli ste si, že neprešlo ani 60 min od zobudenia a vy už máte v sebe (alebo na sebe) svoju rannú dávku chémie (minimálne 9 vašich obľúbených chemikálii). Čo chcem vlastne tým povedať? Myslíte, že sa to dá zmeniť? Myslíte, že dáva zmysel to nejak zmeniť?

Záleží, čo v živote chcete. Ak je vám jedno, že máte nadváhu, akné a stále nejaké zdravotné problémy, tak smelo do toho. Nemeňte nič. Kupujte stále tie najlacnejšie potraviny v akcii. Sťažujte sa, navštevujte lekárov a papajte pekne lieky, čo vám dajú a majte potom dobrý pocit, že ste si takto pomohli odstrániť symptóm. Ak nič viac od života neočakávate, ak toto je život, čo chcete žiť, hľadajte podporu v článkoch, ktoré vám to určite potvrdia. A vy môžete byť spokojní, že žijete skvele (tak ako ostatní). A ak máte pocit, že niektorí sa majú príliš dobre,  najlepšie riešenie je ich označiť za sektu. To sa mi uľaví:). Veď to nie je normálne aby niekto nechodil k doktorovi, nejedol vôbec žiadne lieky, nesťažoval sa a bol zdravý a šťastný (a nebodaj mal ešte aj veľa peňazí). Nech si pekne nato nezvyká. Takýchto je najlepšie označiť za vymyté mozgy z tých kníh, čo čítajú. Veď v televízii hovorili inak.

Existuje druhá možnosť. Vyžaduje však pevnú vôľu. Je pre tých, čo chcú v živote niečo dokázať. Nechcú len brať, chcú hlavne dávať. Chcú po sebe niečo zanechať. Majú svoje ciele a tvrdo si za nimi idú. Vedia, čo chcú v živote. Nezaujíma ich, čo si o tom myslia druhí. Chápu, že nič nepríde len tak k nim. Neočakávajú, že ich niekto zamestná. Oni tie miesta vytvárajú.  Sú kreatívni a posúvajú myšlienky ďalej. Nenechávajú si veci pre seba. Netúžia po materiálnom svete. Nechcú si našetriť na nové auto alebo na lepší dom. Dom aj auto prídu vlastne úplne prirodzene, bez väčšej námahy. Pevne držia svoju budúcnosť vo svojich rukách. Všetko sa im až neuveriteľne darí. A keď raz za čas padnú, zázračne ich to posunie ešte ďalej.

Vrátim sa späť k téme. Áno, je naozaj možné začať deň bez chémie. Vedeli ste, že takmer všetka chemická kozmetika sa dá nahradiť napr. kokosovým olejom, ktorý stojí 5 eur a vydrží vám rok? Vedeli ste, že existuje filter na sprchu? Vedeli ste, že sú aj také zubné pasty, šampóny a sprchové gély, ktoré môžete kľudne zjesť a nenájdete v nich žiadnu chémiu? (a verte, že nestoja veľa a nesmrdíte po nich:-). Áno dá sa jesť ráno aj niečo iné ako  chlieb alebo vločky. Najlepšie čokoľvek čo nepochádza z igelitového obalu (z chemickej továrne). Že nie ste na to zvyknutí? Že vám to nechutí? Tak si teda nájdite svoju vlastnú výhovorku::-)

Na záver len malé utvrdenie. Naozaj nežijem v biodube a nechodím každé ráno pásť ovce. Keď som na dovolenke, tak si neberiem so sebou sprchový filter a nerieším klímu v lietadle a ostatné nepodstatné veci. Robím len to, čo vidím, že mi dáva zmysel. Keď som na sebe videl ako mi po 20 rokoch konečne zmizlo akné, po 5 rokoch sa mi z tváre konečne odstránil atopicky exém a na jar som prestal mať silnú alergiu, mal som skvelý pocit. Nemusíte to robiť aj vy. Ja vás nenútim. Robte si čo chcete - je to dôležite (robiť si čo chcete). Realizujte sa. Kto pozná Maslovovu teóriu potrieb, vie o čom hovorím:-). Ja sa realizujem celý život. Neriadim sa žiadnou autoritou. Robím si čo chcem:-)

To čo, robím ja nie je žiadny extrém (aj keď uzatvoreným ľudom sa to môže tak javiť). Nechám na posúdení každého z Vás, či výmena šampónu alebo pasty je extrémne správanie:-). Týmto článkom chcem povedať iné, že existuje aj iná cesta. A mne pomohla. Som úplne zdravý. Žijem úplne normálny život. Až nato, že nemám žiadne choroby alebo problémy, nesťažujem sa stále, nechodím k lekárovi a nejem žiadne lieky. Ako ste na tom vy?:-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?